Home Electric Saws mitre saw CUT OFF SAW 2400W COS35568 INGCO
Battery charger ING-CB1501 Yellow KSh 8,000.00 KSh 6,500.00
Back to products
Gasoline water pump GWP302 KSh 22,000.00 KSh 19,000.00
CUT OFF SAW 2400W COS35568 INGCO
KSh 20,000.00 KSh 16,700.00
Voltage: 220V-240V~50-60Hz
Input power: 2400W
Blade size:355×25.4x3mm
No-load speed: 3900rpm
Max. cutting capacity:
100mm in round pipe
100X100mm in square steel
120X100mm in rectangle
Max. cutting steel bar:50mm
With 1pcs 355mm cutting disc
Packed by Color box
Category: mitre saw
Description
Voltage: 220V-240V~50-60Hz
Input power: 2400W
Blade size:355×25.4x3mm
No-load speed: 3900rpm
Max. cutting capacity:
100mm in round pipe
100X100mm in square steel
120X100mm in rectangle
Max. cutting steel bar:50mm
With 1pcs 355mm cutting disc
Packed by Color box
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “CUT OFF SAW 2400W COS35568 INGCO” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Shipping & Delivery
Related products
-22%
Add to cart
Quick view
Mitre saw 1400w
KSh 18,499.00 KSh 14,500.00
-16%