Home Electric Saws mitre saw TOTAL 2400WATTS CUTOFF SAW
Dewalt 21V Cordless Electric Drill 47PC Tool Set WITH 2 Batteries KSh 12,000.00 KSh 9,000.00
Back to products
TOTAL 2400WATTS CUTOFF SAW
SPECIFICATIONS
VOLTAGE 230V – 50Hz
POWER 2.400W
NO LOAD SPEED 3.900 rpm / min
BLADE SIZE 355 X 25.4 X 3mm
Max CUTTING CAPACITY 90o ROUND 100mm / SQUARE 100X100mm
TABLE SIZE 460 X 260mm
There are no reviews yet.
Be the first to review “TOTAL 2400WATTS CUTOFF SAW” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Shipping & Delivery
Related products
-38%
Add to cart
Quick view
Total Impact drill 680W
KSh 6,500.00 KSh 4,000.00
-20%
Add to cart
Quick view
Total Glue gun 100w
-11%
Total Aspirator blower 600w
-14%
Total Hydraulic Floor Jack
-18%
Total Bench Grinder 150w 6 inch