Home Electric Saws mitre saw TOTAL 2400WATTS CUTOFF SAW
Dewalt 21V Cordless Electric Drill 47PC Tool Set WITH 2 Batteries KSh 12,000.00 KSh 9,000.00
Back to products
TOTAL 2400WATTS CUTOFF SAW
SPECIFICATIONS
VOLTAGE 230V – 50Hz
POWER 2.400W
NO LOAD SPEED 3.900 rpm / min
BLADE SIZE 355 X 25.4 X 3mm
Max CUTTING CAPACITY 90o ROUND 100mm / SQUARE 100X100mm
TABLE SIZE 460 X 260mm
There are no reviews yet.
Be the first to review “TOTAL 2400WATTS CUTOFF SAW” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Shipping & Delivery
Related products
-20%
Add to cart
Quick view
Total 142 Pcs combination tools set
KSh 30,500.00 KSh 24,500.00
-21%
Add to cart
Quick view
TOTAL 650WATTS JIGSAW WITH 5BLADES
-30%
Total 115 Pcs Powerful Drill Set 680w
-58%
TOTAL ANGLE GRINDER 750W TG-10711526 WITH ADIAMOND DISK
-44%